انتخاب کلمات کلیدی سایت

کلید واژه سایت

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو سایت مهم ترین گام برای شروع بهبود سایت شماست، قبل از انتخاب کلمات کلیدی باید این سوال را از خود بپرسید که مهمترین کلمه کلیدی سایت من چه کلمه ای است؟ و باید روی چه کلمه ای وقت بذارم و مهمترین کلمه کلیدی سایت من چی است ؟ اگر سایت شما در زمینه تهیه غذا یا مربوط به آشپزی است باید در گوگل اولین مرحله آشپزی را جستجو کنید و ببینید گوگل به صورت اتوماتیک چه کلماتی را برای شما لیست میکند  مطابق شکل می بینید که چند کلمه را به صورت اتوامتیک آورده است:

کلمات کلیدی سایت

مطابق عکس بالا اتوماتیک چند کلمه را برای شما لیست کرده که این کلمات بیشترین جستجو در گوگل را داشته و گوگل به صورت هوشمند نشان میدهد که شما این کلمات را هم میتوانید جستجو کنید و اینها بیشترین جستجو را در گوگل توسط کاربران ثبت شده است. پس شما این کلمات را در مرحله ای اول برای کلمات کلیدی سایت خود انتخاب کنید.

در مرحله بعد بعد اینکه آشپزی را در جستجوگر گوگل تایپ کردید و اولین صفحه را برای شما آورد به سایتهایی که در این صفحه گوگل از یک تا ده لیست کرده دقت کنید ببینید عنوان سئو و متن توضیحی سئو این سایتها روی چه کلمه کلیدی تمرکز کرده. مطابق شکل

google-search-keyword

 

سئو سایت

 بهینه سازی سایت

 

در مرحله بعدی برید پایین صفحه اول گوگل و ببینید در پایین چه کلماتی را گوگل به کلمه ای که شما جستجو کرده اید مرتبط میداند و این کلمات در اصل بیشترین جستجو را در رابطه با کلمه جستجو شده ای شما را در گوگل دارند پس اینها هم کلمه کلیدی سایت شما میتوانند باشند.

searches-related-to

به نظر من بهتر است در سایت بینگ و یاهو هم این کار را انجام بدهید…

سعی کنید در داخل متن اصلی نوشته خود از این کلمات هم استفاده کنید که این امر باعث میشود که گوگل در جستجوهای که روی سایت شما انجام میشود اولویت بیشتری داشته باشد.

از کلماتی که غلط املایی هم دارنداستفاده کنید چون باید تمام کاربران اینترنتی که کلمه ای خاصی را جستجو  میکنند به این نکته توجه کنید که شاید به صورت غلط تایپ کنند .

از مترادف های کلمه کلیدی  هم استفاده کنید.

حالا شما لیستی از کلمه های کلیدی دارید که میتوانید در نوشته ای خود استفاده کنید.

 

 

 

 

پاسخ