نکات کلیدی طراحی سایت

طراحی داینامیک به جای طراحی استاتیک

استفاده از نرم افزار های مدیریت محتوا ( CMS ) شیوه ای مناسب برای طراحی سایت می باشد . مساله اصلی این است که نرم افزار تنها نخرید ، بلکه پکیج کامل طراحی و راه اندازی سایت را تهیه نمایید .

 

توجه به سابقه کاری مجری سایت و نمونه کار ها

سابقه کاری طولانی ، نشان دهنده تجربه طراح و تثبیت موقعیت کاری او می باشد . همچنین با مشاهده نمونه کار های متعدد هر طراح با سلیقه کاری و کیفیت سایتی که قرار است به شما تحویل داده شود آشنا خواهید شد .

پشتیبانی قوی ، متعهد و پاسخ گو

بهترین سایت ها با بالاترین امکانات نرم افزاری ، بدون پشتیبانی کامل و جامع ، بعد از مدتی ناکارآمد می شوند . حتما حداقل خدمات پشتیبانی شامل رفع مشکلات احتمالی و تهیه پشتیبان از سایت را دریافت نمایید و از شرایط پشتیبانی در سال های آینده نیز  اطلاع پیدا نمایید .

تهیه فهرست نیاز ها و توقعات شما از سایت

قبل از اینکه در میان انبوه ، فهرست های بلند بالای امکانات نرم افزار ها و خدمات شرکت های مختلف غرق شوید ، فهرستی از نیاز ها و انتظاراتی را که می خواهید سایت شما داشته باشد تهیه کنید ، سپس به آن امکانات جانبی که عملکرد بهتری برای تأثیر گذاری روی مخاطبین تان دارد اضافه نمایید سپس سراغ لیست ها و تعرفه های شرکت ها بروید . انتخاب چند نمونه سایت که ایده آل های خود را در آن می بینید راه بسیار خوبی است .

توجه به قیمت ، متناسب با فهرست نیاز ها

فهرستی از نیاز ها و امکاناتی که می خواهید سایت شما داشته باشد تهیه کنید . انتخاب چند نمونه سایت که ایده آل های خود را در آن می بینید نیز راه بسیار خوبی است .از آنجا که در طراحی سایت قیمت ها بسیار متنوع و متفاوت می باشند ، توصیه می شود از چند شرکت معتبر با سابقه استعلام بگیرید تا محدوده قیمتی که مناسب شماست ، برای انتخاب صحیح تر مشخص شود . قیمت های بسیار پایین تر از این محدوده در اکثر موارد شما را در پشتیبانی و سفارشی سازی سایت تان ناکام می گذارد .برای قیمت های بسیار بالاتر از این محدوده نیز معمولاً مبلغ هزینه های جانبی و معروفیت نام شرکت را پرداخت می کنید .

حجم و اندازه سایت شما – هاست

تعداد صفحات و مطالب شما ، طبعاً حجم کاری ناشی از آن می تواند در تفاوت قیمت ها مؤثر باشد ولی اینکه ، تفاوت تعرفه ها صرفاً منوط به حجم سایت و مگابایت هاست باشد ، بی معنی است .

در هر زمان که حجم هاست سایت شما پر شود ، می توانید با چند ده هزار تومان هاست تان را افزایش دهید !

  1.  نرم افزار تنها نخرید ، بلکه پکیج کامل طراحی – راه اندازی سایت را تهیه نمایید ؛ مگر اینکه تخصص کافی در تمام زمینه های وب داشته باشید و قبلاً سایت راه اندازی کرده باشید .
  2. حتماً پس از اتمام طراحی سایت خدمات پشتیبانی دریافت نمایید ، حداقل شامل رفع مشکلات احتمالی و تهیه پشتیبان .
    از اعتبار و سابقه شرکت طراح مطمئن شوید .
  3. ممکن است برخی آژانس های تبلیغاتی و یا اشخاص بتوانند سایتی را با هزینه ای اندک طراحی کنند ولی با توجه به تهدید های اینترنتی و بسیاری از موارد دیگر ؛ قطعاً پتانسیل های بسیار زیادی را از دست خواهید داد که بسیار بیشتر آن هزینه اولیه است .
  4.  فقط به اندازه ای که ضروری است هزینه کنید .
  5. با توجه به سرعت بسیار بالای پیشرفت در وب و تکنولوژی های آن ، همیشه فقط به اندازه ای هزینه کنید که برای رشد کسب و کار شما ضروری است .

پاسخ